Biyografi

Ses eğitimine Bilkent Üniversitesi'nde Devlet Sanatçımız Suna Korad ile başlayan sanatçı, daha sonra The Juilliard School of Music'de (New York) ve The Curtis Institute of Music'de (Philadelphia) olmak üzere iki Master yaptı. Amerika'daki eğitimi sırasında Metropolitan Opera National Auditions, Marian Anderson Prize ve Licia Albanese Competition gibi birçok yarışmada ödüller kazandı. 2008 yılında Salzburg Festivali'nde ilki düzenlenen Young Singers Project'e katılma hakkı kazanan mezzosoprano, The Opera Theatre of St. Louis, The Princeton Music Festival ve Santa Fe Opera (New Mexico) gibi festivallere de davet edildi. Ayrıca Elly Ameling, Marliyn Horne ve Christa Ludwig gibi ünlü opera sanatçılarının da Master Class'larında yer aldı.

Ezgi Kutlu

2006 yılında New York'daki Carnegie Hall'da solo bir konser veren sanatçı Avrupa'daki kariyerine 2008 yılında Stuttgart Operası'nda sahnelenen Mozart'ın La Clemenza di Tito opera'sındaki Annio rolünü söyleyerek baṣladı ve bu performansı üzerine Stuttgarter Zeitung gazetesinden ..büyüleyici güzellikteki ses yorumunu aldı. Daha sonra defalarca tekrar Stuttgart Opera'sına davet edilen sanatçı bu opera evinde Le Comte Ory'de Ragonde, Maria Stuarda'da Elisabetta ve Handel'in Il Trionfo del Tempo e del Disinganno eserinde il Piacere gibi bir çok rol seslendirdi.

Ezgi Kutlu

2008-2010 yılları arasında ise kadrolu sanatçı olarak yer aldığı Nürnberg Operası'nda Dorabella (Cosi Fan Tutte), Maddalena (Rigoletto), Cherubino (Le Nozze di Figaro), Sinaide (Moise et Pharaon) ve Der Komponist (Ariadne auf Naxos) rolleri ile sahne aldı.

2009 yılında Rossini'nin Külkedisi Operası'nda söylediği başrol ile İngiltere debüsünü Garsington Operası'nda yapan mezzosoprano daha sonra Opera Rara'nın daveti üzerine Londra'da yine Rossini'nin Aureliano in Palmira Operası'nın CD kayıt ve konser performansında Publia rolü ile yer aldı. İtalya'da ilk sahne alışını ise 2011'de Roma Operası'nda yapan sanatçı, Verdi'nin Nabucco Operası'ndan Fenena rolünü Dünyaca ünlü Şef Riccardo Muti eşliğinde seslendirdi. Düsseldorf Operası Deutsche Oper am Rhein'da Carmen rolünü seslendiren sanatçı, yine aynı rolle Berlin'in Komische Oper Berlin operasında da sahne aldı. Berlin'de seslendirdiği diğer roller arasında Penelope (Odysseus), Cornelia (Giulio Cesare in Egitto) ve Amastre (Xerxes) yer aldı.

Solisti olduğu konserler arasında ise Nordnederlands Orkestrası ile Hollanda'da bir konser ve Porto'nun Casa della Musica konser salonunda da şef David Parry yönetimindeki orkestra ile yaptığı debüt de bulunmaktadır. Ayrıca Belçika'nın Vlaander Opera'sı ve Luxembourg Opera'sında Christoph Walz'ın sahnelediği Der Rosenkavalier operasında Annina rolünü seslendirdi.

Ezgi Kutlu'nun bu sezon ve önümüzdeki sezondaki programında Garsington Opera'sı ile Isabella (L'italiana in Algeri), Barcelona'nın Gran Teatre del Liceu Opera'sında 3. Dame, Stuttgart Opera'sı ile Maddalena (Rigoletto) ve Fenena (Nabucco), Komische Oper Berlin'de Maman, La Tasse Chinoise ve La Libellule (L'enfant et les sortilèges) rolleri yer almaktadır. Ayrıca sanatçı Mozart'ın Betulia Liberata eserinde seslendireceği Giuditta rolü ile Frankfurt Opera'sında debüt yapacaktır.

Program

 • Haziran / Temmuz 2017 Oper Frankfurt
  Giuditta in “Betulia Liberata” / W. A. Mozart
 • Şubat / Nisan 2017 Staatsoper Stuttgart
  Fenena in “Nabucco” / G. Verdi
 • Ocak / Temmuz 2016 Komische Oper Berlin
  Maman / La tasse chinoise / La libellule in “L‘enfant et les sortilèges” / Maurice Ravel
 • 16 Aralık 2016 Beethoven Orchester Bonn
  C-Dur-Messe / L. v. Beethoven
 • Eylül / Ekim 2016 Staatsoper Stuttgart
  Maddalena in “Rigoletto” / G. Verdi
 • 18, 21, 23, 26, 28 Temmuz 2016 Gran Teatre del Liceu, Barcelona, Spain
  Dritte Damen in “Die Zauberflöte” / W. A. Mozart
 • 4, 6, 12, 15, 20, 23, 28 Haziran / 2, 8, 10 Temmuz 2016 Garsington Opera, United Kingdom
  Isabella in “L‘italiana in Algeri” / G. Rossini
 • 2016 Komische Oper Berlin
  Amastre in “Xerxes
 • 2015 Edinburgh International Festival
  Zauberflöte
 • 2015 Komische Oper Berlin
  Cornelia in “Giulio Cesare
 • 2013 / 2014 Vlaamse Opera
  Aninna in “Der Rosenkavalier
 • 2013 / 2014 Komische Oper Berlin
  Tielpartie in “Carmen
 • 2012 / 2013 / 2015 Komische Oper Berlin
  Penelope in “Odysseus” - Claudio Monteverdi
 • 2011 / 2012 /2013 Deutsche Oper am Rhein
  Tielpartie in “Carmen
 • 2011 / 2012 Staatsoper Stuttgart
  Piacere in “Il trionfo del tempo e del disinganno” - Georg Friedrich Händel
 • 2011 Roma Teatro dell’Opera
  Fenena in “Nabucco
 • 2011 / 2012 Staatsoper Stuttgart
  Elisabetta in “Maria Stuarda” - Gaetano Donizetti
 • 2010 Salzburger Festspiele
  Clotilde in “Norma

İletişim